Prezydent RP Bronisław Komorowski na stoisku Centrum Polskiego Odlewnictwa

Opublikował: Stowarzyszenie Odlewników dnia 26-01-2015 o godz.22:04

Ekspozycję produkcji odlewni, prezentowaną w Parku Tematycznym Odlewnictwo wizytował w dniu 29. maja 2012 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z towarzyszącymi osobami. Autorowi przypadł zaszczyt zapoznania Pana Prezydenta z ekspozycją Parku. Znakomity Gość zatrzymał się dłużej przy:

odlewach kadłuba wlotu silnika lotniczego oraz kadłuba przekładni napędu śmigłowca. Oba odlewy wykonane zostały w ZM WSK Rzeszów ze stopów magnezu,
odlewach precyzyjnych produkowanych w krakowskich przedsiębiorstwach Alpha Technology Sp. z o.o. i Specodlew Sp. z o.o.,
odlewach motoryzacyjnych i wysokoprężnym jednocylindrowym silniku produkcji Andoria-Mot Sp. z o.o.

Dziękując za fachową prezentację możliwości polskiego odlewnictwa i innowacyjności odlewów, Prezydent wyraził zadowolenie i uznanie oraz nadzieję, że poziom ten nie jest ostatnim słowem jego pracowników, kadry technicznej i naukowej.
Dziękując za uznanie i gospodarską wizytę w Parku, T. Franaszek przekazał Panu Prezydentowi odlew artystyczny żurawia, odlany ze stopu miedzi w odlewni Metalodlew SA w Krakowie i prosił o kolejne spotkania z odlewnikami.