Nadchodzące szkolenia Minione szkolenia

Oferta wdrożenia RODO

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich we współpracy z Kancelarią Prawną  Błaszak Król i Partnerzy przygotowało dla Państwa ofertę wdrożenia biznesowo-informatycznego obowiązków wynikających z Rozporządzenia ogólnego o ochronie danych osobowych. Nowe przepisy unijnego rozporządzenia wejdą w życie w dniu 25 maja 2018 r. we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Wdrożenie obowiązków wynikających z RODO dotyczy każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą, który przetwarza dane osobowe. W praktyce oznacza to, że obowiązki te obciążają każdego przedsiębiorcę.

Nowe przepisy o ochronie danych osobowych znaczącą zmieniają podejście do bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych. Dotychczas przedsiębiorca w relatywnie łatwy sposób mógł wykazać, że przestrzega przepisów o ochronie danych. Wystarczyło bowiem wypełnić wymogi wynikające z przepisów, w tym w zakresie wskazanych w ustawie środków technicznych.  Nowe przepisy nie przewidują minimalnych wymogów koniecznych do zastosowania technicznych środków bezpieczeństwa. Obowiązkiem przedsiębiorcy jest wybór odpowiednich do zakresu prowadzonej działalności oraz stwierdzonych ryzyk zabezpieczeń. Powyższe oznacza, że w przypadku potencjalnej kontroli, to przedsiębiorca będzie musiał wykazać, że zastosowane środki są odpowiednie do charakteru prowadzonej działalności. Z tych względów wdrożenie obowiązków wynikających z RODO jest tak ważne.

Dlaczego warto wdrożyć RODO?

Obowiązki wynikające z RODO warto wdrożyć nie tylko po to, aby zachować zgodność procesów przetwarzania danych osobowych z aktualnie obowiązującymi przepisami. Wdrożenie RODO nie powinno być motywowane tylko i wyłącznie chęcią uniknięcia wysokich kar finansowych przewidzianych na wypadek naruszenia przepisów. Odpowiednia ochrona danych osobowych pozytywnie wpływa na wizerunek Klienta, stanowi również element wyróżniający przedsiębiorstwo na tle konkurencji. Wreszcie, wdrożenie obowiązków z zakresu RODO warto wykorzystać do przeglądu informacji szczególnie ważnych dla Klienta po to, aby zabezpieczyć tajemnicę przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto nam zaufać?

Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich od lat współpracuje z Kancelarią Prawną Błaszak Król i Partnerzy,  której zespół tworzą specjaliści – prawnicy z takich dziedzin jako prawo ochrony danych osobowych, prawo pracy, prawo zwalczania nieuczciwej konkurencji, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa oraz specjaliści z zakresu IT. Pracownicy Kancelarii posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie przeprowadzania audytów w wyżej wskazanych dziedzinach oraz dostosowywania środowiska biznesowego i IT firm do obowiązujących wymogów z zakresu ochrony danych osobowych.

PEŁNA OFERTA – pobierz

Opublikowano: 14.05.2018, Stowarzyszenie Odlewników