W dniu 29.maja br w sali konferencyjnej Centrum Prasowego MTP (pawilon 10) odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Współpraca europejskich producentów maszyn i urządzeń z odlewnikami porozumienia MEGI”. Konferencja zorganizowana została przez Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich, Wydział Odlewnictwa AGH i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Konferencji przewodniczył Prezydent Porozumienia, prof. Józefa S. Suchego, Prezesa Honorowego STOP, wiceprezesa NOT, członka prezydium WFO. Otwarł on zebranie witając serdecznie przybyłych. W czasie zebrania przedstawiono dwa referaty autorów polskich:

• Romana Serwina, dyrektora technicznego w Andoria-Mot pt.: „Możliwości produkcyjne polskiego odlewnictwa w spełnieniu wymagań innowacyjnego przemysłu maszynowego”, który referował Adam Kubaty,
  • dr inż. Rafała Dańko pracownika naukowego Wydziału Odlewnictwa AGH pt.: „Odlewy dla produkcji maszyn”.

Omówiono również sytuację odlewnictwa w krajach porozumienia MEGI.
Podczas spotkania ustalono, że coroczne zebranie MEGI odbywać się będzie podczas kolejnych międzynarodowych konferencji odlewników słoweńskich, które mają miejsce we wrześniu w Portorož. Uczestniczący w niej przedstawiciele odlewników z krajów porozumienia MEGI będą mogli reprezentować swoje stowarzyszenie niezależnie od zajmowanej w nim funkcji. w ten sposób utrzymany zostanie stały kontakt oraz wymiana informacji pomiędzy narodowymi stowarzyszeniami porozumienia MEGI. Organizacja spotkania została dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Opublikowano: 26.01.2015, Stowarzyszenie Odlewników