Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Odlewnictwa

Wydział Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej powstał w 1951 roku. Jest jedynym wydziałem o tym profilu w strukturze szkolnictwa wyższego w Polsce. Ma pełne prawa akademickie w zakresie kształcenia na wszystkich poziomach. Wydział Odlewnictwa kształci na różnych rodzajach studiów, w oparciu o programy dostosowane do wymagań i potrzeb współczesnej gospodarki, inżynierów i magistrów inżynierów – specjalistów w różnych obszarach techniki odlewniczej (technologia odlewów z różnych stopów, mechanizacja, automatyzacja i projektowanie odlewni, odlewnictwo artystyczne, ochrona środowiska i zastosowanie komputerów w odlewnictwie). Kształcenie prowadzi kadra nauczycieli akademickich złożona z profesorów, doktorów i magistrów.

Tel./fax: +48 (12) 617 27 01
biurowo@agh.edu.pl