Zakłady Górniczo-Metalowe ZĘBIEC w Zębcu SA

ZGM Zębiec S.A. to czołowy polski producent minerałów znajdujących zastosowanie w wielu branżach z ponad 70-letnim doświadczeniem na rynku. Aktualna oferta spółki podzielona jest na trzy główne filary: minerały, ekologiczne kotły i wyroby metalowe. Jako lider w produkcji surowców dla odlewnictwa oferuje: bentonity, mieszanki bentonitowe, mieszanki Active Eco dedykowane do sporządzania mas formierskich dla odlewów żeliwnych o wysokich wymaganiach jakościowych, linię produktów PLUS (bentonit PLUS i mieszanki PLUS) piaski powleczone żywicą oraz koagulator żużla. Kolejnymi produktami, które znajdują się w portfolio firmy są: perlit ekspandowany, kotły c.o., a także sita, sprężyny i resory. Dla branży odlewniczej wykonywane są również m.in. szablony do pieców Junkers.Zębiec S.A. posiada dobrze wyposażone laboratorium, w którym konsekwentnie prowadzone są prace badawczo-rozwojowe nad ulepszaniem produktów, jak i procesów produkcji, aby zmniejszyć wpływ na środowisko naturalne. Firma, jako jedyna w Polsce, posiada mini-odlewnię. Wykwalifikowana kadra zarządzająca i specjalistów z wieloletnim doświadczeniem stale  dba o wysoką jakość wyrobów oraz rozwój firmy poprzez inwestycje w nowoczesne technologie. Potwierdzeniem gwarancji jakości produktów jest posiadanie przez Spółkę certyfikatu Zintegrowanego Systemu Zarządzania potwierdzającego zgodność naszego systemu z normami PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO 45001:2018-06, PN-EN ISO 14001:2015-09. Spółka od lat dba o swoich pracowników, a także o społeczności lokalne, angażując się i wspierając regionalne akcje i wydarzenia.

Tel.: +48 (41) 276 74 00
zebiec@zebiec.pl