VII Międzynarodowe Targi i Konferencje „ALUMINIUM”

23-25 września 2008
Centrum Wystawiennicze Essen/Niemcy

Strona Targów: www.aluminium2008.com  lub  www.haller.pl/content/view/83/222/
Przedstawiciel w Polsce: Eurobusiness-Haller ( www.haller.pl )
40-833 Katowice ul Obroki 133
tel/fax :032/355-38-00-02 e-mail: p.wolny@haller.pl

Dofinansowanie: w ramach programu operacyjnego „innowacyjna gospodarka” lub programów regionalnych ( www.haller.pl/content/view/38/98/ )

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów „ALUMINIUM 2008 ” – czołowej międzynarodowej imprezie przemysłu aluminiowego, organizowanych w dniach 23-25 września 2008 w Niemczech w Essen, przez REED EXHIBITIONS, światowego lidera w branży wystawienniczej (rocznie: 460 targów/w 52 branżach/w 54 krajach świata)
O ich randze, efektywności i światowym wymiarze świadczą dane liczbowe:

• liczba wystawców – ponad 700 z Europy w tym: 46% z Niemiec; 41,4 % z poza Niemiec; 8,14% z Azji; 3,8% z Ameryki; 0,44% z Australii i innych
  • liczba zwiedzających – ponad 16.000 z około 100 krajów świata w tym: 59,9 % z Niemiec; 20,1 % z poza Niemiec; 10,8 % z Azji; 5,2% z Ameryki; 0,8% z Australii

Od pierwszej edycji targów „ALUMINIUM ” w 1996 roku liczba wystawiających zwiększyła się trzykrotnie, a liczba zwiedzających dwukrotnie.
Już ponad 90 % powierzchni wystawienniczej Aluminium 2008 zostało sprzedane wystawcom poprzedniej edycji i to jeszcze w trakcie trwania targów w 2006 roku !

Wystawcy „ALUMINIUM” 2008 prezentują całokształt przemysłu związanego z aluminium jako surowcem, półfabrykatem, produktem gotowym- jego produkcją, obróbką oraz zastosowaniem w różnych gałęziach przemysłu, w tym:

• surowce, komponenty, materiały stosowane w procesach metalurgicznych
  • półprodukty ( odlewy, rury, blachy, wyroby kute itp. )
  • techniki i technologie stosowane w przemyśle aluminiowym w procesie obróbki
    i wytwarzania, recyklingu: ( wytapianie, odlewanie, obróbka, przetwarzanie, kucie,
    formowanie, wyciskanie, walcowanie, łączenie, cięcie,…techniki oceny jakości)
  • wyroby z aluminium dla przemysłu transportowego, budowlanego, elektronicznego, metalurgicznego, chemicznego, narzędziowego, opakowań, AGD, precyzyjnego, optycznego ( np. części samochodowe, samolotowe, statków; drzwi, okna, panele, elementy wyposażenia kuchni itd. )
  • maszyny, urządzenia, wyposażenie fabryk i formy wykorzystywane w przemyśle aluminiowym
  • usługi na różnych etapach procesu produkcyjnego
  • logistyka, pakowanie i magazynowanie
  • konsultanci, oprogramowanie,
  • technologie środowiskowe stosowane w przemyśle aluminiowym, prasa specjalistyczna